Felelősen egymásért, felelősen a faluért

Hatékony intézmény, hatékony jövő

Webnapló

 

21.

HVB

Terjed itt csoprtokban a HVB határozata mint a setéspestis. Leírom a véleményem. (Vesztek majd 10 szavazatot)

Magam részéről a választási eljárásban szereplő passzust, hogy felkell tüntetni kiadót, szervezetet stb. baromságnak tartom. Mindenki tudja, ki szerepel rajta milyen politikai szervezethez tartozik. Adott esetben névvel szervezettel való visszaélés pedig a rendőrségre tartozik nem a HVB-re. Ez a passzus fölöslegesen veszi el a HVB-k idejét, energiáját.

Ha azonban már szerepel, akkor jó döntéseket kellene hozni.

Itt Nagytarcsán azonban ebben a gatya ügyben nem a címlapon szereplő Rimóczi Sándor a hibás, hanem azok a pancserok, akik segítik a választásban. Szar munkát végeztek.

Nem Holló Krisztián a hibás, aki a törvényi adta lehetőségeket kihasználta, hanem a Hvb akik jó szokás szerint összecsapták a határozatot.

 

Ha az alábbi döntést hozták volna akkor mindenki arcvesztés nélkül jött volna ki az ügyből.

 

A Hvb megállapította hogy Markáns Dezsőt népszerűsítő választási plakáton nem tüntették fel a Ve. 144. § (2) bekezdésben előírtakat, melynek okán sérült a Ve. 2.§ a) és e) pontjában meghatározott választás tisztaságának megóvása és a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás alapelve.

 

A kifogástevő által mellékelt bizonyítékok alapján nem állapítható meg, hogy a jogsértést Markáns Dezső követte volna el, azonban tekintettel arra, hogy a plakát kihelyezése az ő érdekében történt, a jogsértés –a kiadó nevének, székhelyének és a kiadásért felelős személy nevének plakáton történő fel nem tüntetése- elkövetőjeként a Petymegi HVB a jelölő szervezetet a Petymegi Kocsmai Dalárda Egyesületet állapította meg.

 

Tekintettel arra, hogy a Petymegi Kocsmai Dalárda Egyesületet jogsértése nem tekinthető ismétlődő jellegűnek, hiszen a Petymegi HVB a Petymegi Kocsmai Dalárda Egyesületet vonatkozásában jogsértést megállapító döntést nem hozott, a Petymegi HVB a bírság kiszabását nem tartotta indokoltnak

 

Megállapít… eltilt stb blablabla.

 

Mert mi van, ha a Petymegi Kocsmai Dalárda Egyesületet ráírta, hogy kiadta a Bögyös Mari néni, csak a nyomda lefelejtette. Hülyeség az egész.

 

Kampány autó.

Ez a magyar értéktárban szereplő Tocsik-ügy óta a választás szerves része és a rosszindulat mércéje. Közpénz országban közszereplőnek nem újdonság ez a vád. Ezzel együtt kell élni és le kell szarni. (Megint vesztettem 10 szavazót).

Egyébként a saját pénzén mindenki úgy kampányol ahogy akar.

 

Összegezve. Pancser volt a kampány stáb, pancser volt a HVB. Éljen a rosszindulat.

 

20.

Tisztelt választók!

„Magyarországon ma két divat van, egyik a mindent tagadás közönye, a másik a csoda hajszolás gátlástalansága. E két divat között van egy két cipőtalpnyi szélességű mezsgye, ahol járok.”  Ezen kell megtalálni az értékeket, megvívni a mindennapok harcát. Arra kell vigyázni, hogy ne veszítse el az ember az egyensúlyt.

Itt, Nagytarcsán, nem a folyamatosság, és nem a változás az érték, hanem az emberek akarata, az, ahogy élni akarnak. Mert hiába néznek felfelé, ha több éves küzdelem után is gyomorgörccsel, sírásra görbült szájjal várják a holnapot. Jövőjükbe vetett hitük veszik el a tötymölésen, butaságon, érdektelenségen.

Sokszor ez nem a szereplőkön múlik, nem a jó- vagy rosszindulatukon, hanem ez évtizedek lenyomata, a jóvanazúgy, majdamásikkalegyütt megcsináljuk, én vagyok a hatalom szemlélettel.

Mert a hatalom alkotó képesség hiányában hiába csinál a köz számára hasznosnak tűnő produktumot, míg ezen emberek intelligenciája, rátermettsége nem gyarapodik a megoldandó bürokratikus feladatok fölé.

 

A szűk mezsgyén járva, mint mindig, most is megtaláltam azt az értéket, amellyel gyomorgörcs nélkül élhetnek az emberek.

 

Találják meg Önök is. Október 13-án kérem, szavazzanak rám és azokra, akikről úgy gondolják, hogy képesek Önöket képviselni úgy, hogy a lakosok jövőbe vetett hite ne csorbuljon.

És ne feledjék, szavazólapon 18.

 

19. 

A plakát

Sok választás volt már Nagytarcsán, de ilyen durva eset még nem. Véleményt mondhat mindenki, de nem így. Korábban már idéztem egy gondolatot „a szabadság nem abból áll, hogy azt csinálhatod, amit akarsz, hanem jogodban áll azt tenni, amit kellene!” Mit kell tenni? Felállni egy fórumon és elmondani a problémát, érvelni, vitatkozni. Ez a plakátrongálás gyáva, arctalan és közösség ellenes.
Kértem Istent, hogy adjon neki lelki fejlődést, de Ő azt mondta: nem.
Azt mondta, hogy a fejlődés az ő dolga, de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzon.
Lehet, hogy így lesz, de azt mondom ennek a firkálónak, hogy az ilyen ember ne menjen szavazni, mert az ő szavazata értéktelen.

 

17.

Építsünk egy falut

 

Könnyű a lejtőn lefelé haladni, csak rábízzuk magunkat a gravitációra, becsukjuk a szemünket s már lent is vagyunk. Fölfelé azonban már nehezebb, s ha köveket is kell cipelni a házhoz, akkor már összekell fogni.

De ahhoz, hogy házat építsünk a lejtőn, először lefelé kell ásni, mélyre, hogy erős legyen, ne vigye el az özönvíz. Nem csak az építés fontos, hanem az ültetés is. Azt mondom, először ültessünk, mert ha jön a víz, nincs mi megfogja azt és elmossa a frissen ásott alapot. Ültessünk mustármagot, ami oly kicsi, hogy alig látható, mégis ha megnő élelmet, menekvést ad az ég madarainak. Tudjuk már ezer éve, hogy aki magot vet az a jövőnek él.

Nagyon fontos az alapozás, mert a földből kiásott kincseket, az ősök kincseit leljük meg és ez fog tartást, erőt adni az alapnak.

Az alap ásásakor találjuk meg hitünket is. Azt építjük a falakba, az utakba. Mert nem felhúzni kell a falakat, lerakni a járdát, teríteni az aszfaltot, hanem építeni.

13-án az lesz a feladat, hogy megtaláljuk azokat a kőműveseket, akik építeni akarnak, nem bekerülni, túlélni, megnyerni, mert akkor nem felfelé építünk, nem felfelé élünk, hanem toporgunk, és szívünk üres marad.

 

 

16.

Egy kis esély latolgatás

 Majd két hete latolgattam az esélyeket.

Nem gondoltam volna, hogy az újonnan jelentkező polgármester jelöltek között nagy változás lesz, pedig lett. A leosztott lapok közül az ász Holló Krisztiánhoz került.

Ügyesen felépítette magát.

Míg a többiek társasjátékoztak - be-be én vizet fogok építeni, be-be én meg járdát, be-be én meg kultúrházat, de akkor nem lesz nektek se járdátok se vizetek, be-be – addig Holló Krisztián konzekvensen tartotta magát elképzeléséhez. Holló Krisztiánnak programja van nem ígéret halmaza.

Elején még nem látszódott, de most kezd kirajzolódni az, hogy célja van, határozott faluképpel és szép csendben elszórta az emberek között.

Persze még sokat kell neki dolgozni, hogy Rimóczi Sándort utol érje. 9-én kiderül.

 

15.

Egy kis esély latolgatás

 

A 2014-es önkormányzati választáshoz képest kb. 800 fővel emelkedett a névjegyzékben szereplő választópolgárok száma.

Október 13-án az lesz a kérdés, hogy ebből a 800 főből hányan mennek szavazni.

A jelenlegi polgármesternek stabil 500 fő körüli szavazóbázisa van. Az előző választásokon ehhez jött kb. 300 fő körüli szavazóbázis, akikből sokan el is mentek szavazni és támogatták.

Ez a bázis kis mértékben nőtt, de nem meghatározó módon és egyenletesen helyezkedik el a faluban. A többi induló ezt a 300 föt akarja elszipkázni.

Nézzük, hogy alakul szavazóként megjelent választópolgárok száma alapján az eredmény a következő sorrendben: Rimóczi Sándor, Holló Krisztán Zoltán, Kiss Attila, Kmeczik Gábor.

 

1500 fő esetén a szavazatok:

420      370      350      280

Viszonylag alacsony részvételi arány. Itt a Petőfi lakótelep a korábbi passzivitásához képesti nagyobb részvétel várható, ami Holló Krisztiánnak kedvez és majd az is látható, hogy további szavazat növelést nem tud elérni.

 

1600 fő esetén a szavazatok:

480      400      420      300

A lakóparkok elégedetlensége látszik. A Kiss Attila féle változást felvállalja az eddig passzívabb réteg és ugyanitt az elégedettek erősítik Rimóczit. A többieknek még jut egy-két szavazat, de ez nem jelentős.

 

1700 fő esetén a szavazatok:

490      410      500      300

Ez a részvételi határ az ahonnan Kis Attila nyerése várható.

 

Mi van, ha valaki visszalép. Erre a legvalószínűbb esélyes Kmeczik Gábor mégpedig Holló Krisztián javára mivel szavazóbázisuk fedik egy mást. Az elképzelés ellenére azonban a leadott voksok nem nála hanem a másik két jelöltnél fog landolni 50 %-a Rimóczinál 30 %-a Kiss Attilánál. 20% nem szavaz, vagy rosszul szavaz. Visszalépése esetén tehát a Rimóczi nyer.

 

14.

 

 

13.

Választás

Ha függetlenként indul valaki, már önmagában is azt jelenti, hogy valahová állni fog, valami mellé leteszi a voksát. Elutasítja a régit, vagy valami új mellé, valaki mellé áll ahol terveit megvalósítani látja.

Megfogalmazódik a kérdés, hogy mint képviselő jelölt melyik polgármester jelöltet preferálom (mint ahogy már kérdezték is). Maradjak a folyamatosság mellett, válasszam a b-tervet, vagy a kecsegtetőnek ígérkező másik két jelölt közül válasszam az értékesebbet. Arra is gondoltam megvárom, míg valamelyik visszalép a másik javára, de ez nem változtat a lényegen.

Két jelöltet pár szóval lelehet rendezni.

Holló Krisztián (b-terv). Agilis, abban a pár szem kampány témájában ami van felkészült, de összességében az energiáját a görcsölés leplezésére fordító jelölt. Úgy mozog a kampányban, mint kezdő zenekar a nagyszínpadon. Nincs harmónia és a technikai tudatlanságot hangerővel pótolja. Vétek lenne a hivatal közelébe engedni.

Kmeczik Gábor. A bemutatkozásán az önkormányzatban eltöltött idő ellenére teljes bizonyságot tett a látszólagos tények összekuszálásában. A felszínes ismereteket sejtésekkel összefüggésbe hozó X-akták politizálás, ahol az igazság odaát van, a legkártékonyabb egy közösség számára.

Hitelesség tekintetében Holló Krisztán fényévekkel megelőzi Kmeczik Gábort.

A futottak még kategóriából térjünk át a nagyokra.

Kiss Attila. Méltó ellenfele a jelenlegi polgármesternek. Gazdasági, pénzügyi és jogi ismeretekben felkészült, széles látókörű jelölt. Emberileg nagyra tartom, segítő típus, aki számára fontos területen adakozik. Az is kiderült, hogy elképzelése is van a jövőről.

Ebben a jövőképben viszont nem látom, hogy a falu régi kapcsolatrendszere, jövőképe, fejlődési iránya megmaradna. Nem akarom szakállas rendőr képében védeni a jelenlegi rendszert, mivel sok területen lehetne vele együttműködni, de nem akarom, hogy Nagytarcsa elveszítse identitását.

A sok pozitívum ellenére nem támogatom, mert nem akarok Hittarcsát, precedenst, médiatémát.

Rimóczi Sándor ellentmondásos személyiség. Egyrészt 10 év alatt egy anyagi gondokkal küzdő poros faluból felépítette a jelenlegi Nagytarcsát, másrészt felhalmozott egy ezzel együtt járó probléma halmazt, amit nem kommunikált le a lakosokkal. Öt éve ide teleportált lakosok nem látják összefüggésében a jelenlegi helyzetet, csak a problémát. Képviselők közül is egyedül Fényes Mihály tudja összerakni azt a történetet, amin keresztül ment a falu a rendszerváltástól napjainkig. 1986-ban költöztem ide és az elmúlt 10 évben többet fejlődött a falu, mint előtte lévő időszakban. (Az előtte lévő nagy fejlesztéseket a honvédség csinálta.)

Összegezve, Rimóczi Sándort támogatom azzal a feltétellel, hogy az elkövetkezendő öt év a felhalmozott probléma megszüntetésére irányul.

Lehetne ragozni a fentieket oldalakon keresztül is, legyen ennyi elég.

 

12.

 Fekete lyuk

             Csajánröcsöge központjában van egy csinos kis épület. Szépen kifestve, egy park végében. Hajdanában közbeszerezték polgármesteri hivatalnak. Belülről azonban egy távoli helyőrségben felépített varrodára hajaz. A tervező valahonnan a fiók mélyéről előkotorászott egy negyven évvel ezelőtti tervet, leporolta, a helyiségeket átnevezte. Így lett az igazgatói irodából polgármesteri iroda, a szabó műhelyből díszterem az áru kiadóból főporta.

            Aki itt belép, különös világba kerül. Duracell elemmel feltöltött robotok napi rutinjukat végezve közlik az ügyes-bajos dolgaikat intézni akaró renitensekkel az ügyfélfogadás rendjét, majd a számítógépek zakatoló védelmébe merülnek. Orvelli csoda ez, a nihilizmus letisztult világképével.

            Különös kisugárzása van az épületnek. A gyalogosan közlekedők nagy ívben kerülik a parkban felállított míves szökőkutat nehogy közel kerüljenek az épülethez, mert az csíp, szúr, harap. Mintha valami természetfeletti hangok sejlenének a falakból. Mintha egy fekete lyuk lenne, amit messze el kel kerülni, mert magába szippant az örvénye. Ez a fekete lyuk elnyel mindent. Elnyeli a szavakat, gondolatokat még a számítógépek matematikai logikáit is. Képes elnyelni egy komplett vízművet, tévé stúdiót, ipari parkokat. Még egy bányát is elnyelt.

            Az a legnagyobb baj, hogy amit elnyel, azt nem látjuk többet.

            Nemsokára választások lesznek, és óriási energiák szabadulnak ki most a fekete lyukból. Részeire akar szakadni, osztódni. Megjelent sok kis bolygó, akik fehér lyukat akarnak. Még nem tudják, hogy nemsokára részei lesznek a fekete lyuknak, egy újnak, ami nagyobb lesz, mint a régi.

 

            Kik ezek a bolygócskák?

Itt van mindjárt Józsi a regnáló polgármester, akit 15 éve punnyad a székben a legnagyobb párt embereként. Akik rá szavaznak, azok a pártjára szavaznak. Mindegy ki van a szavazólapon, lehetne még a templom macskája is, ha az a párt indítaná. Igaz hogy éjszakánként leizzad, mert azt álmodja, hogy a vállalkozók rázzák az öklüket, az emberek meg tüntetnek a hivatal előtt. Másnap egy hivatalos papírra személyigazolvány szám helyett pedig az éppen aktuálisan futó projekt helyrajzi számát írja.

 

Ott van Nojaigenperszemegcsináljuk Feri, aki buzgó, tettre kész, és nagyon az akar lenni. Vajon ért hozzá? Majd belejön. Látott már olyan embert, aki látott polgármestert. Eleinte Józsi is döcögött, úgy mozgott a közigazgatásban, mint elefánt a porcelánboltban. Diplomáciában még most is.

Van aki Majdénmegmutatomhogyankellcsinálni Pityut gondolják befutónak, pedig a legelső tavaszi áradás után mikor kiárad a patak, alkotó tevékenysége pályázat írásban fog megtestesülni: „Hogyan mentsük ki az embereket a háztetőről, avagy nem látta valaki a Visz Majort”. Mert a jogszabályok ismerete nem ad dinamizmust, operativitást. Legelső bukta ott lesz, mikor bekell menni egy ajtón és nincs meg a kulcs. Na vajon kinél van? Biztos a portásnál, de azt elvitte a naprendszer.

 

Valahonnan a messzi galaxisból idetévedt Ede. Ügyes gyerek, lefutja a százat háromszáz alatt, de ha megkérdezik tőle, mit akar a vízzel? Válasza út-szegély-amortizáció-hogyadomelaházam. Mit tervez a bölcsödével? Hát az út-szegély-amortizáció-hogyadomelaházam.

Volt még valaki, de azt idő előtt elnyelte a fekete lyuk.

 

Aztán ott vannak a képviselők. Sokan lesznek. Mindenki hozott magával egy másikat, meg a polgi jelöltek is vagy hatot.

Van, aki azért indul, mert Töhötöm már 20 éve képviselő én meg még nem voltam. Különben is nekem több fődem van, mint neki, én akarok településfejleszteni.

Lesznek ál indulók. Nem akar ő semmit, de majd szidhatja a bekerülőket. Mindig az a veszélyes mikor valakinek az egója előbb lép be az ajtón, mint maga az ember.

Lesznek olyan indulók, aki mindenki kedvence. Aranyos, kedves, segítőkész, sok a haver, de annyit ért az önkormányzathoz, mint óvodás gyerek a mikroökonómiához.

Lesznek kiverhetetlenek, akik 50 éve a fekete lyuk lakói. Semmit nem csinál, de megkell szavazni, mert valakinek a valakije és mit fog szólni ha nem szavazzuk meg mentálisan.

A választópolgárok egy igen csekély hányada pedig a jövőről töpreng és sehová sem teszi az X-ét. Mert ezek lopnak, lezüllesztik az egészségügyet, azok eladósították az országot, nem csináltak semmit, emezek így, amazok úgy... a nagypolitika szereposztása szerint.

Lesznek majd a Balgák, az egyszerű, a valóban független jelöltek, akik arról írnak, hogy mit változtatnának Csajánröcsöge életén: járdaépítési program, bölcsöde, térfigyelő kamerák, önerős kisbuszjáratok szakrendelőbe, stb. aklik beakarják tartani a fizika törvényit.

Ki lesz Képviselő? A választók döntése lesz, de egy biztos a fekete lyuk marad.

Mert Csajánröcsögén nem a fekete lyuk szabja a fizika törvényeit.

 

 11.

Mindig azt mondják, hogy az én döntésem. Én döntök! Szabad vagyok rá. Minden generációnak tudnia kellene, hogy a szabadság nem abból áll, hogy azt csinálhatod, amit akarsz, hanem jogodban áll azt tenni, amit kellene!

Jim Caviezel színész, a Passió c. film főszereplője

 

10.

 A falu intézményhálózatának magas színvonalon történő működtetése, legyen célkitűzés a következő öt évben!

 

9.

A különböző jelölti elgondolások ellenére a választáson szeretnék 

5000 kézfogást Nagytarcsáért.

Ez a mi falunk, nekünk kell cselekedni.

 

8.

Még egyszer a fákról

Zöldfelület, településfejlesztés, rekreáció

 

A településfejlesztésünk 1990-től a helyrajzi számok bűvöletében, telek kialakításokban, ipari parkok fejlesztésében merült ki. Volt néhány próbálkozás zöldfelület - az is az utóbbi 10 évben - megvalósítására pl. honvédségi kör, de ez túl kevés ahhoz, hogy elégedettek legyünk.

Az újonnan jelentkező polgármesterek programjában még csírájában sem található komplex gondolkodás. A hirtelen felindulásból elkövetett faültetés, hajrá-gyerünk játszóterek építése elelenyésző szelete a probléma körnek.

  1. A faluban élők különösen a lakóparkokra jellemzően arra vágynak, hogy a napi, heti munka után a civilizációs ártalmak ellensúlyozásául valamilyen cselekvést keresnek. A hasonló elképzeléssel rendelkező tömegek rekreatív elképzelése csoportokba hozza őket. Pl kerékpárosok.í
    Ennek a fizikai rekreáció igénynek három iránya van. Természetbe vágyódás (kirándulás, sport tevékenység): egészség célzatú tevékenység (fitness, welness): élménykereső tevékenység (játék, kaland)
  2. A helyzetet az is bonyolítja, hogy a különböző életkorban mások az igények. Egy 3 évesnek, középkorúnak és idősnek mások az igényei. A településnek ezeket az igényeket egy időben kellene kielégíteni.
  3. A falunak nincs működő zöldstruktúra fejlesztési stratégiája. A következő önkormányzati ciklusban elsődleges cél ennek megvalósítása.

Ha ennek a hosszú távú stratégiának megfelelően gondolkodunk, akkor nem fákat ültetünk és játszótereket építünk, hanem rekreációs pontokat alakítunk ki „számtalan” helyen, ahol egyszerre jelenik meg a zöldfelület, játszótér vagy egy pórias pihenőhely szalonnasütővel. Ezeket a pontokat a falut körülvevő erdősávokkal lehet összekötni ahol kerékpár és futóösvények, sport elemek találhatók.

A rekreációra vannak jó példák is. Gondolok a nagytarcsai kirándulásokra, babaúszásra, vagy fitnesz programokra, amik lakossági kezdeményezések.

 

7.

 „Számtalan” mesét hallottunk már számtalan helyről. Ezek mind kerékpárutakról parkokról szólnak.

Ezek az én programomban is benne vannak, de ezek a „Hú ültessünk fát” első felindulásból programok azonban nem visznek előre.

Településünknek minőségi játszóterekre, rekreációs területekre, a falut az ipariparkoktól elválasztó erdősávra, zöld területre van szüksége.

Ezt azonban megkell tervezni, bekell illeszteni a faluképbe, bekell tervezni a költségvetésbe. Szabványoknak megfelelő, biztonságos játszóelemeket kell telepíteni és rendszeres karbantartásról is gondoskodni kell.

Az erdősávokban kialakítható rekreációs területeken szintén utak, padok, sport és egyéb eszközök kellenek. Ezért üzenem KA-nak hogy az építkezést nem a tetőnél, hanem az alapoknál kezdjük. Számos ember szeretne kutyafuttatót is. Az hol lesz? Milyen területre lesz ültetve a fa? Milyen fákat ültessünk? Ki fogja karbantartani, leveleket összeszedni?

Vagyis tervezni kell. Mit, mikor, miért, mivel, kivel, hova, és hogyan. Mert így az ígéreteknek semmi alapja nincs.

 

 

6.

Mint sokan olvasták a képviselő-testület úgy 164/2019. (VII.31) határozatával úgy döntött, hogy a bölcsőde építési eljárást eredménytelenné nyilvánítja, mert a c. 400 millió forint építési költséget nem tudja vállalni.

Ez a családokra plusz terhet ró. Nem lemondva a bölcsőde építéséről, képviselőként javasolni fogom, hogy az ingatlanokra kivetett adó alól a következő ciklusban a kisgyermekes családok differenciáltan mentesüljenek az ingatlanokra kivetett adó megfizetése alól. Tervem szerint egy gyermekesek 50%-al, 2 gyermekesek 75 %-al, 3 vagy több gyermek esetén 100%-al.

Kérem, támogassanak ebben.

 

4.

Kultúrház.

Olvastam valahol, hogy méltánytalan ez a helyzet. De legalább fokozódik.

A magyar egy múltba tekintő nemzet. Ez jó, mert nem hagy minket a valóságtól elrugaszkodni. Messziről jött emberek nem látják a történéseket, csak azt, hogy a művelődési ház lepukkant. Általában első felindulásból az új építésének szükségessége tör föl. Minek?

Van egy nagyszerű „HEMO” ami kitudja elégíteni az igényeket. Van egy nagy színházterme, étteremnek, szórakozóhelynek alkalmas terme és sok más funkciót is el tud látni.

Egyébként volt itt a faluban étterem, cukrászda -három is- „számtalan” itt lakó látogatta és csődbe ment. (Tetszik ez a szó, számtalan. Számtalan szomszédot megkérdeztem, hogy tetszett az esti film. A bal szomszédnak tetszett, a jobb szomszédnak nem tetszett, nekem se tetszett így a falu lakosságára kivetítve a 2/3-nak nem tetszett.)

Számtalan lakos megmondhatója, hogy még A Táncsics Művelődési ház (mert ez a neve) is működőképes. Hajdanában (már megint a múlt) egy helyi vállalkozó saját pénzét betéve felújította, kitatarozta működtette. De hát az ő pénztárcája is véges. Jelentkező meg valahogy nem akadt. Szóval a két épület elég a falunak. De lehet ám a múzeum kertjében is rendezvényezni.

Program az kell, számtalan, meg az is hogy begyalogoljanak egy rendezvényre. Vagy elgyalogoljanak. Ugyanazok az arcok vannak mindenhol. 25 rendező, a nyuggerek és 10 lézengő. A lakóparkokból nem jönnek be az ófaluba az ófaluból nem mennek a lakóparkokba, legyen az bármilyen jó rendezvény. Számtalan embert rákell beszélni, hogy változtasson ezen.

Lehet, hogy közösségalakítással kellene kezdeni egy kortesbeszédet?

Ez a falu az itt élőké, nem egyes pártoké. Nem a polgármesteré, nem a képviselőké. Ez a falu az enyém, a tiéd, Nagytarcsa a miénk! Ezért kellenek a programomban is szereplő közösségi terek. A képviselő-testület nem mondhatja azt Jóskapistának hogy nyisson egy éttermet, de azt mondhatja, hogy x évig adómentes az, aki nyit egyet. Például. Programszervező meg van a faluban. Még profi is.

Én például örülök a Lájk kávézónak, de akárhányszor odamegyek, a számtalan ember közül mindig azt a 10-20 arcot látom. Vagy rosszkor megyek vagy nem profi csapattal.

 

3.

 „A tűzcsapok elhelyezése is felvethet hiányosságot, mert számtalan helyen kevés tűzcsapot találunk.”

A fenti idézetet olvasva, valahogy azaz érzésem támadt, hogy számtalan mondatot lelehet írni kevés tartalom nélkül. A vízszolgáltatás egy szakma, senki ne nyilatkozzon felelőtlenül. Mivel a falu vízhálózata sugaras elrendezésű ezért számtalan helyen szükség van kifolyatási lehetőségre és erre legalkalmasabb a tűzcsap és az ott van most, ahol kell lenni.

A tűzcsapot ne keverjük össze az oltóvíz vételi lehetőséggel. Azon ellehet gondolkodni hogy hurkolt vagy körvezetékes rendszerre térjen át a falu, de hallgassuk meg a szakembereket hogy mit mondanak, mert nagyon sok pénz, mivel a

  • Szolgáltatási biztonság
  • Csapolási nyomás
  • Igény szerinti kapacitás
  • Optimális fenntartási és beruházási költség

határozza meg a kialakítás szempontjait-

Kutakról. Tudomásul kell venni, hogy Nagytarcsa felszín alatti víz forrása és kapacitása olyan amilyen. Ha egyenesen Donald Trump jön ide polgármesternek, akkor is. Lehet több kutat fúrni -jobb lesz a helyzet, lehet nyomásfokozókat betenni –jobb lesz a helyzet, de az alapprobléma nem változik. Nagytarcsának új vízvételi koncepció kell.

 A lakosságot nem szabad megtéveszteni néhány plusz szavazatért.

 

Ivóvíz minőségről.

A minőségnek öt fő követelménye van:

  • Nem szabad tartalmaznia mérgező, betegséget okozó, egészségre ártalmas anyagot.
  • Színtelen, szagtalan legyen.
  • Üdítő, kellemes ízű legyen.
  • Hőmérséklete 5 – 15°C között legyen (legmegfelelőbb ha 7 – 12°C).
  • Kémhatása enyhén lúgos (pH>7) legyen.

 

Ezeknek a feltételeknek néhány kút kivételével megfelel a víz. A sárga víz a benne lévő hordaléktól olyan amilyen. Kellemetlen állapot és megoldható. Meg kell oldani! Hogyan? Az egy hosszú egyeztetési folyamat a vízművel.

Fontos feladatomnak tekintem a csapadékvíz hasznosítást és a felszíni vízforrások hasznosítását. Ezek kiválóan alkalmasak az iparterületeken oltóvíznek, mosásra vagy öntözésre. Az így felhasznált mennyiség csökkentené az ivóvíz felhasználást.

 

2.

Mik azok a “fontos döntések“?

Számomra a legfontosabb tisztázandó kérdés az, hogy milyen Nagytarcsát akarnak a Nagytarcsaiak. A település stratégiája és jövője sokkal fontosabb annál, hogy egy vagy hat ember döntse el. Biztos vagyok benne, hogy sokunknak van erről a témáról gondolata, véleménye. Sokan tudnak hasznosan hozzájárulni a döntések előkészítéséhez.

Azt mondják, hogy a jövőkép túl nagy falat, nem érdemes most ezzel foglalkozni, vannak sürgősebb és fontosabb dolgaink. Sürgősebb lehet, de fontosabb nincs, ebben biztos vagyok. Természetesen, kell és fogunk közben más sürgős dolgokkal is foglalkozni – van azokból is elég.

A fontos kérdések megbeszélése érdekében közmeghallgatásokat kell tartani. Ezek konkrét témákról szólnak majd, és az lesz a céljuk, hogy a képviselő-testület megismerje az Nagytarcsaiak igényeit, problémáit, véleményét.

Nagyon fontos szerepe van a településrész bizalmiknak, akik folyamatos kapcsolatot tarthatnak az önkormányzattal.

A lakosok véleménye és javaslatai értékesek, fel kell használni a testület döntéseiben. Ez kell ahhoz, hogy a közösséget jól tudjuk szolgálni.

Remélem, hogy kialakul egy pezsgő közélet, amiben sokan akarják elmondani a saját véleményüket, és meghallgatni a többiekét.

1.

Nagyon fontosnak tartom a csapatmunkát, az összefogást, a kompromisszumot a siker érdekében. Az új polgármesternek, képviselő-testületnek Nagytarcsa érdekében kell együtt dolgozni. Megválasztásom után ezt a célt fogom követni. Bízom benne, hogy a testületi tagokon kívül is sokan lesznek a Nagytarcsai csapat tagjai, sokan vesznek részt jövőnk formálásában. Tudom, hogy sokaknak, szívügye Nagytarcsa, akik otthonuknak tekintik, akik örömmel látják a szépet és jót, és szeretnének kijavítani mindent, ami nem jót. Ezért fogom szorgalmazni a településrész bizalmik felállítását és a rendszeres lakossági fórumokat.

Ha csapatmunka van még a háttérhatalom is visszafogottabb lesz.

 

 

 

 

14.

 

JÖVŐKÉP

 Nagytarcsa értékeit és földrajzi helyzetéből adódó előnyöket jól kihasználó,

tudatosan fejlődő, otthonos község.

TELEPÜLÉSFEJLESZTÉSI ELVEK (HORIZONTÁLIS CÉLOK)

fenntarthatóság

partnerség

esélyegyenlőség

Átfogó célok

kvalifikált

munkaerőre

építő dinamikus

gazdaság és

magas foglalkoz‐

tatottság

fejlett

kisvárosias jellegű

környezet,

komplex szolgáltatásokkal

egészséges

falu

táji

környezet

megőrzése,

Részcélok

 

helyi identitástudat erősítése, népesség megtartása

 

innovációs fejlesztés

 

humán infrastruktúra fejlesztése

 

 

községrészek tervszerű, ütemezett fejlesztése

 

 

fenntartható mobilitás,

biztonságos közlekedés

 

 

energiahatékonyság,

klímavédelem és korszerű

vízgazdálkodás

 

magas

hozzáadott

értékű

tevékenységek

letelepedésének

támogatása

változatos rekreációs igényeket szolgáló zöldfelületi rendszer

természeti és épített értékek megóvása és fejlesztése

Zöldterületek fejlesztése

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 1
Heti: 4
Havi: 8
Össz.: 3 348

Látogatottság növelés
Oldal: Webnapló
Felelősen egymásért, felelősen a faluért - © 2008 - 2024 - oravecz.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »